پنج شنبه , ۴ جوزا ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > اخبار کانکور > از اولین گروپ شاملان پوهنحی آماده گی امتحان اخذ شد
از اولین گروپ شاملان پوهنحی آماده گی امتحان اخذ شد
از اولين گروپ شاملان پوهنحي آماده گي امتحان اخذ شد

از اولین گروپ شاملان پوهنحی آماده گی امتحان اخذ شد

از اولین گروپ شاملان پوهنحی آماده گی امتحان اخذ شد

به تاریخ: 29 جدی 1392

 

اولین گروپ شاملان پوهنحی آماده گی امروز امتحان راهیابی به نهاد های تحصیلات عالی را سپری نمودند.

این امتحان پس از باز نمودن صندوق سوالات در حضور سرپرست و معینان وزارت تحصیلات عالی، هیات موظف و نماینده گان شاملان امتحان آغاز گردید.

پوهنوال محمد عثمان بابری معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی، ایجاد پوهنحی آماده گی را در رشد متوازن تربیه کادر های علمی در کشور با ارزش و یک گام موثر خواند.

وی از استادان و مسؤلان پوهنحی آماده گی جهت پیشبرد موفقانه این پروسه قدردانی نموده بر شفافیت امتحان و راهیابی جوانان مستحق پوهنحی آماده گی مطابق لیاقت و شایستگی شان به نهاد های تحصیلات عالی تاکید کرد.

موصوف همچنان در حالیکه سایر معینان وزارت تحصیلات عالی  حاضر بودند از جریان امتحان دیدن کرده جهت اخذ امتحان بهتر به مسوولان هدایات لازم داد.

پوهاند محمد غوث حکیمی رئیس پوهنحی آماده گی گفت که این پوهنحی به اساس فیصله شورای وزیران، از سوی وزارت تحصیلات عالی به منظور انکشاف متوازن و همگون  تحصیلات عالی در کشور یک سال قبل ایجاد گردیده و 800 تن از شاگردان بی نتیجه کانکور 1391 بر 92 از 18 ولایت ناامن و کمتر انکشاف یافته در این پروسه شامل اند.

موصوف افزود  شاملان این پوهنحی  در طول این مدت مضامین دوره لیسه را جهت ایجاد توانایی و ارتقای سطح دانش از سوی استادان مجرب پوهنتون کابل فرا گرفتند.

قابل ذکر است که در گروپ  اول شاملان امتحان پوهنحی آماده گی 300 تن شامل بوده و امتحان متباقی در ماه دلو اخذ خواهد شد.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: