سه شنبه , ۶ سرطان ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > اطلاعیه ها > اطلاعیه ریاست عمومی امتحانات کانکور
اطلاعیه ریاست عمومی امتحانات کانکور

اطلاعیه ریاست عمومی امتحانات کانکور

اطلاعیه ریاست عمومی امتحانات کانکور

عنقریب امتحانات کانکور مرکز و ولایات کشور طبق پلان ترتیب شده ریاست عمومی امتحانات کانکور آغاز می گردد . وزارت تحصیلات عالی با حمایت مکمل دولت ج ا ا تدابیر خاص را جهت شفافیت و تأمین عدالت هر چه بیشتر این پروسه اتخاذ نموده است ازینرو توجه تمام داوطلبان امتحان کانکور و اساتید ممتحن را به نکات آتی معطوف می سازیم:

    قابل توجه داوطلبان امتحان کانکور:

1-  در جلسه تحت ریاست جلالتمآب رئیس اجرائیوی ج  ا ا، کـمـیـسیون بـا صـلاحـیــت (برگزاری امتحان کانکور) با اشتراک نماینده های با صلاحیت وزارت های محترم امور داخله، دفاع ملی، ریاست عمومی امنیت ملی، معارف، تکنالوژی معلوماتی و مخابرات، ارگان های محل، مالیه، اطلاعات و فرهنگ، حج و اوقاف ووزارت تحصیلات عالی ایجاد گردید که این کمیسیون در تأمین امنیت و مصئونیت حوزه های کانکور، تأمین امنیت محموله های کانکور و اساتید، در مسیر راه و محل بود و باش در ولایات، انتقال اساتید به حوزه های کانکور در ولایات، جلوگیری از ورود موبایل و سایر وسایل الکترونیکی و اسلحه در صحنه امتحان و حل مشکلات مالی ریاست عمومی امتحانات همکاری جدی و همه جانبه نموده؛ در جریان امتحانات کانکور از طریق وزارت های مربوطه، شفافیت امتحانات و سلامت آنرا نظارت و کنترول نموده در صورت بروز کدام واقعه تصامیم لازم را اتخاذ می نماید.

2-  از تمام داوطلبان کانکور جداً تقاضا می گردد تا در روز امتحان با موبایل و سایر وسایل الکترونیکی و اسلحه داخل صحنه امتحان نگردند. در صورت دریافت موبایل نزد داوطلب با وجود که از آن استفاده هم نکرده باشند، امتحان شان باطل و موبایل شان ضبط می گردد .

 3-  تمام داوطلبان کانکور در ورق های جوابات صرف از قلم خودکار و توش سیاه استفاده نمایند. ورقه جوابات خانه پری شده توسط پنسل مدار اعتبارنمی باشند.

4-  تمام داوطلبان کانکور مکلف اند که در روز و وقت معین به صحن امتحان حاضر باشند خارج از وقت و روز معین معذرت شان پذیرفته نمی شود.

5-  تمام داوطلبان کانکور مکلف اند تا قبل از شروع نمودن به حل سوالات، نمبر فورم کتابچه سوالات را در جای معین آن توسط خود رنگ یا خودکار سیاه درج نمایند در صورت تخلف با ایشان برخورد قانونی میشود.

6-  داوطلبان امتحان کانکور صرف حق امتحان را در ولایات که از لیسه مربوطه همان ولایت فارغ گردیده باشند؛ دارند تقاضای تبدیلی امتحان در ولایت دیگر جواز ندارد.

 7-  داوطلبان کانکور در روز امتحان مجهز و ملبس با لباس مناسب موسمی باشند.

8-  داوطلبان کانکور در روز امتحان کارت شمول در امتحان را باخود داشته باشند در صورت عدم موجودیت کارت شمول درامتحان از شمول شان در امتحان معذرت خواسته میشود.

9-  تمام داوطلبان کانکور مطابق استعداد، لیاقت وعلاقه مندی خویش رشته مورد نظر را دقیق انتخاب نمایند. زیرا که بعد از اعلان نتایج کانکور تبدیلی محصلان جدیدالشمول وجود ندارد.

10-  طبق لوایح و قوانین وزارت تحصیلات عالی فارغان بعد از سال 1390 صرف دو چانس و قبل از آن سه چانس دارند. از تقاضای چانس اضافی جداً معذرت خواسته میشود.

 11-  به اطلاع تمامی کورس های آماده گی کانکور رسانیده میشود که با وزارت تحصیلات عالی در برگزاری       امتحان شفاف همکاری صادقانه نمایند. به افراد و یا گروپها ی متخلف که شفافیت پروسه امتحانات را زیر سوال قرار میدهند و زمینه نقل و جعل را مساعد می سازند برخورد جدی قانونی صورت خواهد گرفت.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: