سه شنبه , ۹ جوزا ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > اطلاعیه ها > اطلاعیه وزارت تحصیلات عالی درمورد مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی
اطلاعیه وزارت تحصیلات عالی درمورد مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی

اطلاعیه وزارت تحصیلات عالی درمورد مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی

اطلاعیه وزارت تحصیلات عالی درمورد مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی

 برای معلومات بیشتر با صفحه ادمین در فیس بوک یکجا شوید . Facebook

به منظور همآهنگی و تحقق معیار های اکادمیک در نهاد های تحصیلات عالی خصوصی مراتب ذیل مدنظر گرفته شود:

تمام نهاد های تحصیلات عالی خصوصی به منظور یکسان سازی تقویم اکادمیک و تحقق معیار ها در نهاد های تحصیلات عالی خصوصی؛ آغاز و ختم سمستر های شان را بر بنیاد تقویم نهاد های معتبر دولتی با رعایت موسم گرم سیر و سرد سیر عیار نمایند که هر سمستر آن 17 هفته را در بر میگیرد.

عجالتاً نهاد های تحصیلات عالی خصوصی مکلف اند تا تمام امتحانات سمستر خزانی  شان را الی ختم ماه جدی تکمیل و نهایی سازند، تا سمستر بهاری سال پیشرو 1394 همزامان با آغاز دروس سمستر های بهاری 1394 پوهنتون های دولتی آغاز و امتحانات وسط سمستر و پایان سمستر نیز همزمان و همآهنگ با آنها تنظیم و عیار گردد.

این دستور شامل برنامه های لیسانس و ماستری در عموم نهاد های که دارای مجوز قانونی اند میباشد. هر گونه اقدام مغایر تقویم اکادمیک و لایحه امتحانات توجیه نخواهد داشت.

شمولیت امتحانات کانکور صرف در سال دو مرتبه و طی یکماه حمل و سنبله و امتحان سمستر طبق تقویم اکادمیک پوهنتون های دولتی مدنظر  گرفته شود. هیچگونه امتحان تحت نام متفرقه و خارج مرز از زمان معین آن وجود ندارد و همچنان تمام برنامه ها و پلان های تدابیری خویش را از قبل تشخیص و جهت تائید ارسال نمایند.

نهاد های تحصیلات عالی خصوصی پلان جذب سال 1394 خویش را به تفکیک دیپارتمنت و پوهنحی به صورت عاجل ارائه نمایند.

همچنان در مورد سهمیه تخفیف و رایگان از واجدین شرایط پس از اعلان نتایج کانکور سال 1393بر1394 دولتی به تفکیک پوهنحی های دارای مجوز به منظور پذیرش شان در نهاد های تحصیلات عالی خویش، پلان جذب شان را تا ختم ماه جدی رسماً به ریاست موسسات تحصیلات عالی خصوصی وزارت تحصیلات عالی ارائه دهند.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: