جمعه , ۳۰ سرطان ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > اطلاعیه بورسیه ها > برنامه بورسیه تحصیلی رایگان پوهنتون امریکایی آسیای میانه
برنامه بورسیه تحصیلی رایگان پوهنتون امریکایی آسیای میانه

برنامه بورسیه تحصیلی رایگان پوهنتون امریکایی آسیای میانه

پوهنتون امریکایی آسیای میانه درخواستی های شاگردان افغان را به  بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس که به همکاری مالی سفارت کبرای ایالات متحده امریکا در کابل و توسط دفترامریکن کونسلز(شورا های امریکا برای تعلیمات بین المللی) تطبیق میشود؛ می پذیرد. بورسیه مذکور تمامی هزینه تحصیلی شاگردان )مصارف رفت و برگشت، هزینه پوهنتون، اقامت و پول جیب خرچی( را برای یک دوره لیسانس و در صورت ضرورت، یک دوره آماده گی قبل از دوره لیسانس را برای یک سال فراهم میسازد.

نحوه درخواست (مراحل)

 

 1. برای دریافت فورم درخواستی اینجا کلیک نمایید.
 2. فورم درخواستی را تکمیل نموده، دو مقاله بنویسید. برای معلومات مزید، لطفا به فورم درخواستی رجوع نمایید.
 3. مدارک آتی را به این ایمیل آدرس: auca.scholarship.2015@gmail.com   الی تاریخ 25 اپریل 2015 ارسال نمایید.
 4. برای معلومات بیشتر اینجا کلیک نماید

 

الف:          فورم درخواستی

ب:            دو مقاله

ج:            کاپی شهادتنامه (پشت و روی)

د:                         کاپی تذکره

 

درخواستی های که فاقد مدارک فوق باشند، مورد ارزیابی قرار نگرفته، قابل پذیریش نمیباشند. لطفا هنگام ارسال اسناد، عنوان ایمیل خویش را اینگونه بنویسید.

 

Last Name__First Name__Current Location

 معیار های واجد شرایط بودن

کی ها واجد شرایط اند؟

 

 • فارغین صنف دوازدهم
 • محصلین سال اول پوهنتون/دانشگاه دولتی و یا خصوصی

کی ها واجد شرایط نیستند؟

 

 • متعلمین مکاتب
 • فارغ التحصیل و یا محصلین سال دوم پوهنتون/دانشگاه دولتی و یا خصوصی
 • دریافت کننده گان کنونی و یا گذشته بورسیه های تحصیلی تمویل شده سفارت کبرای ایالات متحده امریکا مقیم کابل، بگونه مثال – اگر شما یکی از برنده گان بورسیه تحیصلی به پوهنتون امریکایی افغانستان و یا برنامه PROMOTE میباشید.

لیلیه

پوهنتون امریکایی آسیای میانه دارای لیلیه های مجهز، ایمن و مصئون میباشد که در شهر بشکیک کشور قرغیزستان موقیعت دارند. دریافت کننده گان بورسیه همراه با سایر افغانهای که قبلاً در آنجا مستقر اند، به دروس خویش ادامه داده و دختر ها و پسر ها در طبقات مختلف و جداگانه زندگی میکنند. لیله مذکور مجهز با دوربین های امنیتی، محافظین و مسول محل اقامت میباشد. با وجودیکه موضوع امنیت برای خانم ها در گذشته مشکل ساز نبوده، اما گوش زد میشود که دریافت کننده گان بورسیه همیشه به صورت دسته جمعی رفت و برگشت نموده و قبل از ساعت 10 شب به خوابگاه خویش بر گردند.

جیب خرچی

این بورسیه 200 دالر امریکایی را ماهانه به عنوان جیب خرچی به هر محصل یا متقاضی اختصاص داده که میتواند قیمت غذای سه وقت طعام خانه پوهنتون را بپردازد. همچنان شاگردان میتوانند درعوض غذای طعام خانه؛ از خارج لیلیه غذا تهیه نمایند. قابل تذکر است که در هر طبقه لیلیه یک پایه یخچال برای حفاظت غذای گذاشته شده است و شاگردان میتوانند در وقت ضرورت استفاده نمایند.

امتحان

ورقه امتحان این بورسیه شامل سوالات چهار جوابه، بخش های خوانش، نوشتار و دستور زبان انگلیسی  بوده که مجوعا 90 دقیقه را در بر میگیرد. شاگردانیکه به مرحله بعدی راه میابند، بصورت انفرادی  یک مصاحبه 10 الی 20 دقیقه ای را که توسط کارمندان امریکن کونسلز انجام میابد؛ سپری خواهند نمود.

امتحانات برنامه بورسیه تحصیلی شاگردان افغان

متقاضیان میتوانند به بورسیه تحصیلی پنج ساله همراه با یک دوره آماده گی یک ساله(به اساس ضرورت) درخواستی و سایر اسناد خواسته  شده را الی تاریخ معینه به ایمیل آدرس فوق الذکر امریکن کونسلز ارسال نمایند. امریکن کونسلز با هماهنگی پوهنتون امریکایی آسیای میانه مرحله ابتدائی امتحان را جهت انتخاب 180 شاگرد بهتر آغاز مینماید. متقاضیانی که بعد از مرحله ارزیابی اسناد و مدارک تعلیمی شان انتخاب میشوند، از طریق تلیفون یا ایمیل از تاریخ، زمان و مکان امتحان اطلاع خواهند یافت. امریکن کونسلز مصمم است تا امتحانات بورسیه مذکور را طبق پلان آتی به تاریخ ها معینه که بعدا اعلان خواهد شد، راه اندازی نماید.

 

 • منتخبین نیمه نهایی مناطق شمالی در ولایت بلخ برای اخذ امتحانات تشریف می آورند و به همیطور
 • منتخبین نیمه نهایی مناطق شرقی در ولایت ننگرهار
 • منتخبین نیمه نهایی مناطق غربی در ولایت هرات
 • منتخبین نیمه نهایی مناطق مرکزی در ولایت کابل و بامیان و
 • منتخبین نیمه نهایی مناطق جنوبی در ولایت کندهار
برای معلومات بیشتر با صفحه ادمین یکجا شوید || صفحه ادمین در فیس بوک

فهرست 75 بهترین اعم از طبقه  ذکور و اناث همراه با نمرات امتحان مرحله ابتدائی و ورقه مصاحبه ایشان جهت تکمیل مراحل قانونی بورسیه به پوهنتون آسیای میانه درشهر بشکیک تحویل داده خواهند شد. بعداً، منتخبین نیمه نهایی آخرین مصاحبه خود را با اشتراک کارمندان سفارت ایالات متحده امریکا ویا پوهنتون متذکره به حیث

مصاحبه گیرنده سپری خواهند نمود. در مرحله نهایی، 40 تن (30 تن از طبقه اناث و 10 تن از طبقه ذکور) به حیث برنده نهایی این بورسیه انتخاب خواهند شد.

 

صفحه رسمی مرا در فیس بوک دنبال کنید

 

 

 

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: