یکشنبه , ۱ اسد ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > اخبار کانکور > تعمیر جدید پوهنحی طب پوهنتون البیرونی افتتاح شد
تعمیر جدید پوهنحی طب پوهنتون البیرونی افتتاح شد
تعمير جديد پوهنحي طب پوهنتون البيروني افتتاح شد

تعمیر جدید پوهنحی طب پوهنتون البیرونی افتتاح شد

تعمیر جدید پوهنحی طب پوهنتون البیرونی افتتاح شد

به تاریخ: 24 جدی 1392

 

به ارزش بیش از دونیم میلیون دالر، تعمیر جدید پوهنحی طب پوهنتون البیرونی تکمیل و توسط وزیرتحصیلات عالی افتتاح و سنگ تهداب تعمیرتدریسی آن پوهنتون گذاشته شد.

در محفل افتتاح تعمیر یاد شده در حالیکه جنرال محراب الدین صافی والی کاپیسا، پوهاند گل حسن ولیزی معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، محمد اقبال صافی نماینده مردم آن ولایت در ولسی جرگه و جمعی از روسا و استادان پوهنتون البیرونی شرکت نموده بودند، پوهاند دوکتور عبیدالله عبید وزیر تحصیلات عالی روی برنامه های توسعوی وزارت تحصیلات عالی در نهاد های تحصیلی کشور صحبت نموده گفت که این وزارت طی دوسال اخیر 55 پروژه زیربنایی را تطبیق نموده که در ده سال قبل از آن  سابقه نداشته است.

وی همچنان از تهیه و چاپ 48 عنوان کریکولم جدید30 برنامه ماستری، تجهیز35لابراتوارو افزایش دوازده برابر بورسیه تحصیلی نسبت به سالهای قبل برای جوانان یاد آورد شد.

موصوف با اشاره به پیشرفت های پوهنتون البیرونی، اعمار تعمیر جدید پوهنحی طب را یک نیاز این پوهنتون خوانده اظهار داشت که برعلاوه اعمار تعمیر جدید تدریسی، در اعمار  تعمیر کفتریا نیز تلاش خواهد نمود. هکذا وزیر تحصیلات عالی جهت بازسازی شفاخانه کادری پوهنتون البیرونی به مسوولین هدایت داد.

در محفل همچنان جنرال محراب الدین صافی والی کاپیسا از تلاش های وزیر تحصیلات عالی در راستای تقویت تحصیلات عالی کشور قدردانی نموده رسیده گی به خواست های جوانان ولایت کاپیسا را در جهت ایجاد زمینه های بهتر تحصیل از اولویت های کاری خویش خواند.

بعدا الحاج اقبال صافی وکیل مردم کاپیسا در ولسی جرگه فعالیت های شانرا در عرصه رشد تحصیلات عالی ولایت کاپیسا برشمرده  وعده هر گونه کمک را در تطبیق برنامه های وزارت تحصیلات عالی ابراز داشت.

رئیس پوهنتون البیرونی نیز ضمن صحبتی در رابطه به وضعیت این پوهنتون معلومات داده در پهلوی قدردانی از وزارت تحصیلات عالی، مسوولان ولایت کاپیسا و تیم کاری پوهنتون البیرونی بر تقویت بیشتر این پوهنتون تاکید کرد.

در اخیر محفل تقدیرنامه ها به مسوولان پیشتاز در پوهنتون البیرونی توزیع گردیده و تعمیر جدید پوهنحی طب و شفاخانه کادری  آن پوهنتون افتتاح و سنگ تهداب تعمیر تدریسی گذاشته شد.

 به گفته عبدالمنیر مهرور رئیس پلان و پالیسی وزارت تحصیلات عالی مصارف پروژه های یاد شده از بودجه انکشافی وزارت تحصیلات عالی پرداخت شده و این وزارت در سال جاری توانسته است تا با وجود مشکلات تدارکاتی بیشتر از 66 فیصد بودجه خویش را مصرف نموده و دستاورد های خوبی را نیز حاصل نماید.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: