سه شنبه , ۶ سرطان ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > اطلاعیه ها > سفیر هند از کمک های بیشتر کشورش در تقویت تحصیلات عالی وعده داد
سفیر هند از کمک های بیشتر کشورش در تقویت تحصیلات عالی وعده داد

سفیر هند از کمک های بیشتر کشورش در تقویت تحصیلات عالی وعده داد

وزیر تحصیلات عالی در ملاقاتی با سفیر هند روی شفافیت در توزیع بورس های تحصیلی و رفع مشکلات محصلان افغان در پوهنتون های هند بحث و تبادل نظر نمود.
در این ملاقات آقای امرسینها گفت کشور هند 1000 سیت بورس تحصیلی را به افغانستان کمک نموده  که از جمله این بورسیه ها 300 سیت آن از طریق سفارت هند  به صورت آزاد اعلان گردیده و متباقی آن در اختیار وزارت تحصیلات عالی قرار داده می شود.
پوهنوال دوکتور فریده مومند وزیر تحصیلات عالی از توجه و  کمک های کشور هند بخاطر تقویت تحصیلات عالی افغانستان اظهار قدردانی نموده گفت که قرار معلومات؛  یکتعداد از بورسیه هایکه از طریق سفارت هند توزیع میگردد به دسترس افراد زورمند قرار داده شده و این موضوع شکایت های را نیز در قبال داشته است که باید به آن رسیده گی صورت گیرد.
در ملاقات طرفین روی مشکلات محصلان افغان در هند نیز بحث و تبادل نظر نموده تاکید گردید تا محصلان افغان به پوهنتون های معتبر هند جهت تحصیل معرفی شوند.
 وزیر تحصیلات عالی همچنان از سفیر کشور هندوستان خواست تا در ایجاد مراکز تحقیقاتی و تجدید نظر کریکولم های درسی پوهنتون ها، این وزارت را همکاری نماید.
 بالمقابل سفیر کشور هند وعده داد تا جهت رفع مشکلات مطرح شده اقدامات جدی نموده و پیشنهادات وزارت تحصیلات عالی را به مراجع مربوط کشور متبوعش ارائه و در تطبیق آن سعی و تلاش نماید.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: