جمعه , ۵ جوزا ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > اطلاعیه ها > سوانح استادان و محصلان پوهنتون کابل شامل سیستم کمپیوتری شد
سوانح استادان و محصلان پوهنتون کابل شامل سیستم کمپیوتری شد

سوانح استادان و محصلان پوهنتون کابل شامل سیستم کمپیوتری شد

سوانح استادان و محصلان پوهنتون کابل شامل سیستم کمپیوتری شد

به تاریخ: 3 سرطان 1393

سوانح استادان و محصلان پوهنتون کابل شامل سیستم کمپیوتری شد

اسناد استادان و محصلان پوهنتون کابل شامل دیتابیس گردیده و توسط معین علمی وزارت تحصیلات عالی افتتاح شد.

در محفل افتتاح دیتابیس متذکره پوهنوال محمد عثمان بابری معین علمی وزارت تحصیلات عالی  ضمن استقبال از ابتکار مرکز تکنالوژی معلوماتی پوهنتون کابل این کاررا یک گام موثر برای ایجاد ظرفیت و سهولت در روند امور علمی و اداری و سهولت در دسترسی استادان و محصلان به سیستم معلوماتی و سوانح شان با مصوونیت خواند.

وی از پوهنتون تخنیکی برلین که در این راستا همکاری نموده است قدردانی نموده خواهان کمک های بیشتر این پوهنتون با وزارت تحصیلات عالی گردید.

وی همچنان گفت که با استفاده از این تکنالوژی استادان و محصلان میتوانند تحقیقات و کارکرد های شان را شامل دیتابیس نموده و درهر جا میتوانند به آن دسترسی داشته استفاده نمایند.

بعداً داکتر نذیر پیروز استاد پوهنتون تخنیکی برلین و مشاور ارشد وزارت تحصیلات عالی در امور تکنالوژی معلوماتی صحبت نموده گفت، پوهنتون برلین با تعدادی از پوهنتون ها بشمول پوهنتون کابل از سال 2002 تا کنون  در زمینه های علمی، تخنیکی و استفاده از تکنالوژی معلوماتی همکاری مینماید که تا حال چندین پوهنتون را در مرکز و ولایات کشور با سیستم تکنالوژی معلوماتی مجهز ساخته است.

به گفته مصدق جلالزی مسوول تکنالوژی معلوماتی پوهنتون کابل، پیش از این اسناد مربوط به استادان و محصلان به سیستم کهنه و به گونه دوسیه بندی شده نگهداری و صادر می شد؛ اما کمپیوتری شدن اسناد پوهنتون کابل روند صدور اسناد و توزیع دیپلوم محصلان را تسریع بخشیده؛ سهولت های خوبی را در این زمینه فراهم خواهد کرد.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: