سه شنبه , ۹ جوزا ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > بهداشتی > شش عـادت غـذایی غلـط در مـاه مبـارک رمضـان
شش عـادت غـذایی غلـط در مـاه مبـارک رمضـان

شش عـادت غـذایی غلـط در مـاه مبـارک رمضـان

شش عـادت غـذایی غلـط در مـاه مبـارک رمضـان
• یکی از عادت غذایی غلط روزه داران این است که به دلیل تشنگی زیاد، افطار را با آب سرد و یا نوشیدنی های سرد شروع می کنند. توصیه می شود افطار را با نوشیدنی های گرم مانند آب های جوش، چای کمرنگ و شیر گرم آغاز نمایند. بعد از آن میتوانند از خرما یا کشمش استفاده کنند، زیرا این دو سبب کنترول اشتها می شود و از پر خوری به هنگام افطار ممانعت می کند. علاوه بر آن، مصرف خرما در ماه مبارک رمضان در تنظیم قند خون بسیار مفید است، از این رو توصیه می شود که در وعده ی افطار ۳ الی ۵- عدد خرما مصرف گردد (خرما منبع خوبی از مواد مغذی، قند، فایبر و پوتاشیم است) از مصرف بیش از حد خرما نیز مانند سایر شیرینی ها پرهیز شود.
• در وعده های سحر و افطار از پرخوری اجتناب کنید، و تا حد امکان به جای مصرف انواع شیرینی ها که فقط حاوی انرژی و فاقد مواد مغذی (ویتامین ها و مواد معدنی) هستند، از مواد غذایی طبیعی شیرین مثل خرما، کشمش و انواع میوه استفاده نمایید. افراط در مصرف انواع شیرینی به هنگام افطار چاقی و اضافه وزن را به دنبال خواهد داشت.
• مصرف آب زیاد به هنگام صرف افطار سبب اختلال در هضم مواد غذایی می شود. بعد از صرف سحری نیز بسیاری از افراد از بیم تشنگی در طول روز، به مقدار فراوان آب می نوشند که عادت غذایی درستی نیست.
• از نوشیدن بیش از اندازه ی چای در وعده ی سحری اجتناب نمایید، چون چای باعث افزایش دفع ادرار و از دست رفتن نمک های معدنی می شود که بدن در طول روز به آن احتیاج دارد.
• روزه داران عزیز از مصرف مغزیات زیاد در فاصله ی افطار تا سحر پرهیز کنند. این قبیل مواد دیر هضم هستند و سبب می شوند که به هنگام سحر به دلیل پری معده، میل به غذا کاهش پیدا کند.
• مصرف مواد غذایی سنگین، دیر هضم، پر چرب و سرخ شده به هنگام افطار، مناسب نیست. به طور کلی بهتر است به جای غذا های چرب و سرخ کرده، از غذا های آب پز و بخار پز استفاده شود.

شش عـادت غـذایی غلـط در مـاه مبـارک رمضـان

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: