شنبه , ۳۱ سرطان ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > اطلاعیه ها > ظرفیت جذب محصلان در بخش شبانه پوهنتونهای کشور افزایش یافته است
ظرفیت جذب محصلان در بخش شبانه پوهنتونهای کشور افزایش یافته است

ظرفیت جذب محصلان در بخش شبانه پوهنتونهای کشور افزایش یافته است

ظرفیت جذب محصلان در بخش شبانه پوهنتونهای کشور افزایش یافته است

به تاریخ: 5 میزان 1393

 

امتحانات کانکور پوهنحی های شبانه سال 1393حوزه کابل امروز اخذ شد و گفته می شود که در رقم جذب محصلان در این بخش افزایش بعمل آمده است.

پوهاند دوکتور عبیدالله عبید وزیر تحصیلات عالی طی یک کنفرانس مطبوعاتی در پوهنتون کابل در حالیکه معینان، مسوولین ریاست امتحانات، روسا و استادان پوهنتون ها نیز حاضر بودند  گفت: در سال جاری مجموعاً 31 هزارو  چهار صدو هشت تن اشتراک نموده بودند که از جمله 24 هزار و دو صدو بیست هشت تن آنان داوطلبان آزاد و هفت هزارو دو صدو پنجاه و پنج تن کارمندان دولت میباشند.

به گفته وی قرار است از این رقم 9 هزارو دو صدو پنجاه تن شان در پوهنحی های شبانه ی مرکز و ولایات جذب شوند که رقم جذب در سال جاری حدود دو هزار تن افزایش را نشان میدهد؛ در حالیکه سال گذشته رقم جذب به بخش شبانه نهاد های تحصیلی دولتی هشت هزار تن بود.

موصوف گفت که در حوزه کابل 11هزارو یک صدو سی و دو تن شامل امتحان بوده و امتحان آنان در پوهنتون های کابل، پولی تخنیک کابل و پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی اخذ گردید.

پوهاند عبید اطمینان داد که شفافیت در امتحان کانکور شبانه در نظر گرفته شده و تمام تدابیر به خاطر جلوگیری از هرنوع  تخطی ها اتخاذ شده است.

قابل ذکر است امسال امتحانات شبانه در 18 ولایت با شفافیت کامل اخذ شده که با اخذ امتحان حوزه ی کابل خاتمه یافت.

نتیجه کانکور شبانه اعلان  شده برای دیدن نتیجه کلیک کنید . نتیجه شبانه

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: