جمعه , ۵ جوزا ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > بهداشتی > مشکلات طبی خالکوبی
مشکلات طبی خالکوبی

مشکلات طبی خالکوبی

مشکلات طبی خالکوبی
خالکوبی می تواند به انواع مشکلات طبی منجر شود. از آنجا که در خالکوبی نیاز به شکستن سد جلدی موجود میباشد ممکن است خطرات بهداشتی از جمله انتانات و عکس العمل های حساسیتی را ببار آورد. اگرچه خالکوبی مدرن با استفاده از اقدامات احتیاطی و استفاده از سامان الات یکبار مصرف، و تعقیم کردن تجهیزات پس از هر بار استفاده وقوع چنین خطرات راکاهش داده است.
متخصصین جلدی عوارض شدید جلدی خالکوبی را مشاهده نموده و اکثر کسانی به خالکوبی مبادرت میورزند اکثرآ از عوارض جانبی خالکوبی قبل از انجام خالکوبی آگاه نمیباشند.
انتانات:
از آنجا که وسایل خالکوبی در تماس با خون و مایعات بدن می آیند در صورتی که وسایل بر روی بیش از یک نفر بدون اینکه تعقیم گردند استفاده شوند ممکن است سبب انتقال امراض ساری شود. با این حال، انتقال انتانات هنگام خالکوبی در استودیو خال کوبی تمیز و مدرن با استفاده از سوزن های یکبار مصرف نادر است.
از همین سبب است که در امریکا کسانی که خالکوبی نموده اند تا یک سال نمیتوانند خون اهدا نمایند مگر اینکه در مراکز خالکوبی که جواز فعالیت داشته و شرایط بهداشتی را که از انتقال انتانات جلوگیری کند مراعات نمایند همچنان در انگلستان بدون استثناء یک شخص تا شش ماه بعد از خالکوبی نمیتواند خون اهدا نماید.
امراضی که به لحاظ نظری می توان با استفاده از تجهیزات غیر معقم خال کوبی و یا رنگ آلوده منتقل گردند عبارتند از: انتانات سطح جلد، هپاتیت B، هپاتیت C، مرض سل یا توبرکلوز ، و اچ آی وی یا ایدس میباشد.
عکس العمل به رنگ خالکوبی:
شاید به دلیل مکانیزمی که به موجب آن سیستم معافیتی جلد ذرات رنگ خالکوبی را توسط نسج فیبروزی بشکل کپسول احاطه میکند عکس العمل در مقابل رنگ خالکوبی اندک باشد. با این حال، برخی از عکس العمل های حساسیتی طبی مشاهده شده است. هیچ برآورد کلی از بروز عکس العمل های حساسیتی به رنگ های خال کوبی وجود ندارد.
عکس العمل های حساسیتی

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: