یکشنبه , ۱ اسد ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > اطلاعیه ها > معلومات در باره بورسیه های ترکیه
معلومات در باره بورسیه های  ترکیه

معلومات در باره بورسیه های ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای پیشرو در پذیرش محصل های خارجی از سراسر جهان می باشد و هر ساله شمار زیادی را برای تحصیل در مقطع های مختلف تحصیلی به این کشور فرا می خواند. در این بین هم هر سال جمع بسیاری از محصل های افغان ما موفق می شوند تا از این فرصت عالی تحصیلی استفاده کنند و به دنبال کسب علم، پیشرفت خود و وطن و همچنین افتخارفرینی برای افغانستان عزیزمان رهسپار این کشور اوراسیایی شوند.

برای ثبت نام کلیک کنید  کلیک کنید

ثبت نام تاریخ ۱  ماه مارچ  آغاز میگردد

– دو پیش شرط اصلی بورسیه:

1- محدودیت سنی: شاید تنها شرط مهم این بورسیه همین باشد. بیشتر از ۲۱ نباشند

2- شهادتنامه لیسه عالی: ثبت نام کنندگان باید دوره لیسه عالی را با موفقیت به پایان رسانده باشند یا تا 1 آگوست (10 اسد) امسال به پایان برسانند. کسانی که طی سال های اخیر در این بورسیه کامیاب شده اند معمولأ اوسط نمرات سه ساله شان بالا بوده است. لذا کسانی که اوسط نمرات شان بالاست احتمال قبولی شان بیشتر است.
* ثبت نام کنندگان توجه داشته باشند که باید شهادت نامه سه زبانه که به زبان های دری، پشتو و انگلیسی است که پشتش نمرات سه ساله درج شده است را آماده کرده باشند و همچنین تایید وزارت های مربوط نیز شده باشد.

– امتیازهای بورسیه:
1- دریافت کنندگان این بورسیه، از تحصیل و سکونت کاملاً رایگان در ترکیه بهره خواهند برد.

2- دریافت کنندگان بورسیه از خدمات صحی و طبی رایگان نیز برخوردار خواهند بود.

3- ماهانه 250 دالر امریکایی به این محصل ها تعلق خواهد گرفت که مخارج ماهانه شان را تأمین خواهد کرد.

4- تیکت رفت و برگشت هوایی محصل ها نیز توسط دولت ترکیه برای محصل ها فراهم خواهد شد. (البته منظور از برگشت، برگشت بعد از پایان دوره تحصیل می باشد و محصل اگر بخواهد در رخصتی های سالانه به افغانستان برگردد باید خودش هزینه های سفرش را بپردازد).

نمونه ضمانت خط بورسیه ترکیه ضمانت خط

– مزیت های دیگر بورسیه:

برای کمک های مالی ماهانه کلیک کنید کلیک کنید

1- شفافیت پروسه: علی رغم بسیاری از بورسیه ها که به دولت افغانستان تعلق می گیرد و متأسفانه توسط “برخی” وزیرصاحبا و وکیل صاحبا و دیگر زورمردها مورد “چور” قرار میگیرد و محصل هایی که واقعا شایستگی و لیاقت برخورداری از این فرصت های تحصیلی را دارند از آن محروم می مانند؛ تمام مراحل اصلی این بورسیه در ترکیه انجام می شود و ارگان های داخلی در افغانستان کوچکترین نقشی در این پروسه ندارند. شاید برایتان باورکردنی نباشد ولی همین طور هست. برای ثبوت، برادر خودم و بچه کاکایم را مثال می آورم که در دو سال گذشته به نوبت توسط این بورسیه راهی ترکیه شده اند و تا آنجایی که من خبر دارم هیچکدامشان هم با هیچ وزیر و وکیلی و… نسبتی ندارند! حتی برعکس این قضیه دیده ام کسانی که حتی با دست به دامان شدن به اشخاص مذکور هم نتوانسته اند شامل این بورسیه شوند!

2- عدم نیاز به زبان: به این علت که تحصیل به زبان ترکی خواهد بود و یک دوره یک ساله برای آموزش این زبان نیز برای محصل ها در نظر گرفته شده است، هیچ زبانی و هیچ مدرکی به شمول تافل و آیلتس، پیش شرط این بورسیه نیست. هرچند داشتن توانایی در تکلم زبان ترکی و به اندازه ای انگلیسی می تواند به عنوان امتیازی برایتان به حساب بیاید.

3- کیفیت بالای درسی دانشگاه های ترک و امکانات تحصیلی و رفاهی در این کشور: نیاز به توضیح نیست!

نکات مهم که در شهادت نامه باید مدنظر بگیریم کلیک کنید

برای ویدئو طریقه ثبت نام اینجا را کلیک کنید ویدئو

چانس خوب به هر یک شما

نظریه خود را بنوسید

2 نظر

  1. سلام دوست عزیز در متن که شما همراه ما شریک ساختیه اید چیزی در باره آدرس یا نمبر تلیفونی وجود ندارد لطفا محل توضیع این بورس را مشخص سازید؟

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: