شنبه , ۳۱ سرطان ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > بهداشتی > واقعیتی برای از بین بردن افتادگی زیر چانه و یا گلو
واقعیتی برای از بین بردن افتادگی زیر چانه و یا گلو

واقعیتی برای از بین بردن افتادگی زیر چانه و یا گلو

واقعیتی برای از بین بردن افتادگی زیر چانه و یا گلوجراحی پلاستیک یکی از راه‌های از بین بردن سریع غبغب است اما یک‌راه درمانی مفید بدون درد و خونریزی نیز برای از بین بردن این مشکل زیر‌چانه‌ای وجود دارد؛ ورزش دادن عضله این ناحیه که البته بهتر از عمل جراحی است.
برای کشیدن عضله غبغب، چند ورزش آسان وجود دارد که تعدادی از آنها را در این قسمت معرفی می‌کنیم:
1. یک تمرین موثر این است که دهان خود را تا حد امکان باز کنید و سعی کنید تا زبان خود تا آن قدر که می توانید به بیرون ببرید تا به بینی تان بخورد. این کار غیر ممکن است ولی باعث سفت شدن ماهیچه زیر چانه تان میشود. این کار را 10 بار و هر بار 10 دفعه انجام دهید.
2. روی تخت یا مبل دراز بکشید تا حدی که سرتان از لبه آویزان شود. چانه تان را به طرف سینه تان بکشید. این کار را نیز 10 بار و هر با ر10 دفعه تکرار کنید.
3. دهان خود را باز کنید، خیلی آهسته سر خود را به عقب خم کنید و در همین حال بمانید. حالا لب پایین را تا روی لب بالای خود حرکت دهید و این حرکت را چندبار انجام دهید. این کار باعث سفت شدن ماهیچه های محل می گردد.
4. بطور قائم به پشت دراز بکشید و سرتان به به سمت راست طوری که موازی شانه تان باشد بچرخانید در این حالت چشمهایتان کنارتان را خواهد دید. این کار را برای سمت مخالف نیز انجام دهید. 10 بار تکرار کنید.
5. کف دست‌ها را برای چند ثانیه به پیشانی‌تان فشار دهید. این فشار را در جهت عکس گردن و سر وارد کنید.باید حس کنید که گردن و چانه‌تان سفت شده‌اند. این حرکت را البته این بار با قرار دادن دست در پشت‌سر، و بار دیگر در 2 طرف سر نیز تکرار کنید و در این حالت، دست خود را به شکل پیاله درآورید و آن را روی گوش خود قرار دهید و این ورزش را انجام بدهید.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: