چهارشنبه , ۳ جوزا ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > بهداشتی > از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان ( 8 راه عالی )
از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان ( 8 راه عالی )

از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان ( 8 راه عالی )

 

واقعیت مهم: 8 راه عالی برای از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان1 – مسواک: در طول روز بهداشت دهان خود را فراموش نکنید، برخی از افراد به هنگام روزه گرفتن از مسواک زدن دندان های خود اجتناب می کنند، تا زمانی که شما آنرا قورت ندهید، روزه باطل نخواهد شد پس به طور منظم و مانند روزهای دیگر، دندان‌ها را در طول روز مسواک کنید. از دهانشوی کمتر استفاده کنید چرا که باعث خشک شدن دهان می شود و برای از بین بردن ذرات ریز لابه لای دندان ها از نخ دندان استفاده کنید.2 – نوشیدن: توصیه می شود که نوشیدن حداقل 2 تا 3 لیوان(گیلاس) آب را در طول شب فراموش نکنید چرا که نوشیدن آب بیشتر باعث می شود که آب زیادی در بدن ذخیره شده و بدن در طول روز آب کافی داشته باشد در این صورت با مشکل بوی‌بد‌دهان مواجه نمی شوید.

3 – غذاهای‌بودار: از خوردن غذاهایی مانند پیاز و سیر که طعم و بوی‌بدی را به دهن می دهند اجتناب کنید چرا که بوی بد این نوع مواد غذایی به راحتی از بین نمی رود.

4 – پنیر: پنیر حاوی فسفات زیادی می باشد که بهتر است در این روزها به مقدار زیادی مصرف شود و علاوه بر آن پنیر غنی از کلسیم می باشد که برای جلوگیری از خشکی دهان بسیار موثر است. همانطور که می دانید خشکی‌دهان یکی از علل ایجاد بوی‌بد‌دهان است..

5 – ویتامین C در بدن از طریق خوردن مواد غذایی مانند مالته و خربزه باید تامین شود و همچنین برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها باید میوه های طبیعی و تازه بخوریم و از خوردن مکمل‌ها که باعث تولید بوی‌بد‌دهان می شود جلوگیری کرد.

6 – باید در این روزها از ادویه جات مانند رزماری، نعناع و هل در درست کردن غذاها استفاده کرد چرا که باعث از بین بردن بوی بد دهان خواهد شد.
7 – سیگار نکشید!

کشیدن سیگار در بد بو شدن دهان تاثیر بسزایی دارد. ماه رمضان بهترین زمان برای ترک سیگار می باشد.

8 – مسواک: از چوب های مسواک که در واقع مسواک هایی سنتی اسلامی می باشند استفاده کنید.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: