پنج شنبه , ۴ جوزا ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > معلومات عمومی > چند ساعت دیگر تا آغاز جام جهانی فوتبال 2014
چند ساعت دیگر تا آغاز جام جهانی فوتبال 2014

چند ساعت دیگر تا آغاز جام جهانی فوتبال 2014

جام جهانی فوتبال امسال در جریان تقریباً یک ماه، در دوازده ستدیوم ورزشی برازیل برگزار می شود.

در نخستین مسابقه برازیل و کرویشیا، ساعت 12:30 امشب به وقت افغانستان با هم دیدار می کنند.

صد ها میلیون تن با هیجان زیاد برای آغاز بیستمین جام جهانی فوتبال انتظار می کشند.

مراسم خاص، دو ساعت پیش از برگزاری مسابقه میان تیم های برازیل و کرویشیا، در استدیوم ورزشی ارینا ساو پاولو آغاز خواهد شد.

تیم های ملی سی و دو کشور به برازیل رسیده اند تا خود را در این رقابت ها تثبیت کنند. در مجموع شصت و چهار مسابقه صورت خواهد گرفت و دیدار نهایی یا فاینل به تاریخ سیزدهم جولای برگزار خواهد شد.

علاوه بر میزبان، تیم های اسپانیا، جرمنی، ایتالیا، انگلستان، آرژانتاین و پرتگال پر قدرت دانسته میشوند اما بیشترین پیشبینی ها بر می گردد به برازیل که شاید ششمین لقب قهرمانی را به دست آورد.

یوسف کارگر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان می گوید، برازیل از تیم های خیلی قدرتمند جام جهانی 2014 است و با آنکه پیروزی در فوتبال قابل پشبینی نیست، اما به گفته آقای کارگر، برازیل بیشترین تلاش ها را خواهد کرد تا جام از خانه اش بیرون نشود.

تیم فوتبال برازیل ویژه گی های زیاد دارد. تا حالا پنج بار قهرمان شده، یگانه کشوری است که در تمام جام های جهانی فوتبال حضور یافته و بیشترین جایزه ها را به دست آورده است.

پس از برازیل، تیم ایتالیا چهار بار و تیم جرمنی سه بار قهرمان شده اند.
همچنان آرجنتاین و یوروگوای دو دو بار و فرانسه، انگلستان و اسپانیا هر کدام، یک یک بار قهرمان جام های جهانی شده اند.

برای جام جهانی فوتبال امسال، برازیل دوازده ستدیوم ورزشی را با مصرف میلیارد ها دالر در نظر گرفته که پنج ستدیوم تازه ساخته شده اند و هفت ستدیوم دیگر بازسازی شده اند.

بزرگترین استدیوم برازیل در شهر ریو دی ژنیرو موقیعت دارد که گنجایش تقریباً هفتاد و نه هزار تن را دارد. دیدار نهایی یا فاینل در همین استدیوم به تاریخ سیزدهم جولای برگزار خواهد شد.

همواره جام جهانی فوتبال به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی دانسته می شود. در سال 2010 که افریقای جنوبی میزبان نزدهمین جام جهانی فوتبال بود، بیش از سه میلیارد تن این رقابت ها را از طریق تلویزیون های شان تماشا کردند.

حالا برازیلی ها انتظار دارند تا تعداد تماشاچی های رقابت های امسال از سه و نیم میلیارد تن هم افزایش یابد، زیرا آن ها خود را ستاره گان برتر میدان فوتبال می شمارند.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: