یکشنبه , ۷ جوزا ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > اطلاعیه ها > چهارمین دور امتحان کانکور کابل اخذ شد
چهارمین دور امتحان کانکور کابل اخذ شد

چهارمین دور امتحان کانکور کابل اخذ شد

چهارمین دور امتحان کانکور کابل اخذ شد

 

دریافت پیوندک

دریافت پیوندک

http://wp.me/p4ixmO-21W

چهارمین دور امتحان کانکور ولایت کابل با اشتراک 13 هزارو 100 تن داوطلب در چهار پوهنتون مرکزی کابل اخذ شد.

پوهنوال دوکتور فریده مومند وزیر تحصیلات عالی که از جریان این امتحان دیدن می کرد، ضمن قدردانی از استادان و کارمندان که در برگزاری شفاف کانکور سال 1394 بر 1395 تلاش نموده اند گفت وزارت تحصیلات عالی با اقدامات پیشگیرانه خویش توانست رضایت و اعتماد از دست رفته مردم را به پروسه کانکور دوباره جلب نماید.

وزیر تحصیلات عالی در حالیکه پوهاند بری صدیقی معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی و استاد جاوید رسولی رئیس عمومی امتحانات کانکور نیز وی را همرای میکردند؛ از جریان امتحان کانکور دور چهارم در چهار پوهنتون مرکزی دیدن نموده از استادان ممتحن خواست تا با جدیت کامل اصول و مقررات امتحان را رعایت نموده و در تامین اصل شفافیت کانکور کوشا باشند.

وی گفت در دور چهارم به شمول 6 هزارو یک تن دختر 13هزار و یک صد تن داوطلب اشتراک نموده اند که قرار است دور پنجم نیز به زودی اخذ شود.

به گفته مسوولان قرار است امسال در حدود دوصدو بیست هزار تن از جوانان کشور امتحانات کانکور را سپری نمایند که 58 هزار و 210 هزار تن آنها به نهاد های تحصیلات عالی دولتی، حدود شصت هزار تن آنها به موسسات نیمه عالی دولتی و همچنان جمله داوطلبان بی نتیجه که دارای نمرات بالا باشند به اساس تفاهم میان وزارت تحصیلات عالی و موسسات تحصیلات عالی خصوصی با تخفیف های مختلف  به آن نهاد ها معرفی خواهند شد.

به گفته وزیر تحصیلات عالی در نظر است تا نتایج امتحانات کانکور سال 1394 بر1395 در 15 برج حمل سال 1395 اعلان گردد.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: