جمعه , ۵ جوزا ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > معلومات عمومی > افغانستان > یک شرکت خصوصی ترانسپورتی در کابل به فعالیت آغاز کرد
یک شرکت خصوصی ترانسپورتی در کابل به فعالیت آغاز کرد

یک شرکت خصوصی ترانسپورتی در کابل به فعالیت آغاز کرد

 

یک شرکت خصوصی ترانسپورتی در کابل به فعالیت آغاز کرد
لایف ستار اولین شرکت خصوصی ترانسپورتی است که با داشتن حدود هشتاد عراده بس عصری بگونه منظم در شهر کابل به فعالیت آغاز کرد.
مسوولان این شرکت به روز چهارشنبه در کابل گفتند، تلاش می کنند تا خدمات بهتر و معیاری را برای باشنده گان شهر کابل انجام دهند.
محمد یوسف مهمند رییس این شرکت اطمینان داد که در صورت همکاری حکومت، فعالیت های این شرکت به شهرهای دیگری افغانستان نیز گسترش خواهد یافت:
” شرکت لایف ستار در قدم اول هشتاد عراده بس وارد کرده است و دارنده یکصد و هشتاد کارمند می باشد، در آینده نزدیک شمار بس ها را افزایش خواهد داد.
در افغانستان به سیستم بهتر ترانسپورت شهری نیاز است تا از یک سو مشکلات مردم حل شود و از طرف دیگر در زیبایی شهر افزوده شود. ”
آقای مهمند افزود که این شرکت حالا با داشتن چهل و پنج عراده بس عصری بزرگ و سی و پنج عراده بس متوسط فعالیت اش را آغاز کرده و بیش از چهار میلیون دالر در این بخش سرمایه گذاری کرده است.
مسوولان شرکت خصوصی ترانسپورتی ستار لایف اطمینان میدهند که فعالیت های آنان در شهر کابل بگونه شبانه روزی و با کرایه کمتر انجام خواهد شد.
این شرکت خصوصی ترانسپورتی در حالی فعالیت اش را در شهر کابل آغاز می کند که همین اکنون در کنار ده ها هزار تکسی و بس های شخصی صدها عراده ملی بس دولتی نیز در این شهر گشت و گزار دارد.
اما داوود علی نجفی وزیر ترانسپورت افغانستان می گوید که بیشتر این بس های دولتی به علت نداشتن پرزه های مورد نیاز خدمات منظم ترانسپورتی در شهر کابل را انجام نمی دهد.
آقای نجفی راه برون رفت از این مشکل را سرمایه گذاری بیشتر و به میان آمدن رقابت سالم در بخش ترانسپورت خصوصی میداند:
” سرمایه گذاران دیگر که می خواهند در این بخش سرمایه گذاری کنند دولت در خدمت آنان است.
ما تعهد می کنیم سه نهاد که بیشتر در مسایل ترانسپورت شهر دخیل است همرای شان همکاری می کند.
جنانچه با حاجی صاحب یوسف این همکاری صورت گرفت با سرمایه گذاران دیگر در این بخش نیز انجام خواهد شد. ”
شهر کابل در حال حاضر بیش از پنج میلیون جمعیت داشته و گفته می شود که همه روزه این رقم در حال افزایش است.
از سوی هم باشنده گان این شهر از نبود خدمات درست ترانسپورتی شکایت دارند و می گویند که باید به این مشکل بگونه جدی رسیدگی صورت گیرد.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: