خانه > بهداشتی > افرادی که اصلا نباید روزه بگیرند
افرادی که اصلا نباید روزه بگیرند

افرادی که اصلا نباید روزه بگیرند

 

افرادی که اصلا نباید روزه بگیرند

بیمارانی وجود دارند که روزه گرفتن آن ها مساوی با خطر مرگ آنهاست،اما متاسفانه در برخی از موارد شاهد هستیم که برخی از بیماران بدون مشورت با پزشک خود روزه می گیرند و سلامتی شان را به خطر می اندازند.

موارد متعددی وجود دارد که افراد از روزه گرفتن منع می شوند و برای سلامتی شان نباید روزه بگیرند.

بررسی ها نشان می دهند، همه مبتلایان به دیابت نوع I ناپایدار، بیمارا ن مبتلا به دیابت نوع Iو II که کنترل ضعیفی بر بیماری خود دارند و بیمارانی که به رژیم دارویی ، تغذیه ای و ورزشی روزانه خود بی توجه هستند از جمله افرادی هستند که مصرف غذا در طول روز برای آن ها اجباری است.

بیمارانی که مشکلات جدی نظیر فشارخون کنترل نشده و مشکلات قلبی دارند، بیماران باسابقه ابتلا مکرر به DKA « کتواسیدوز دیابتی » عارضه حاد بدنبال بیماری دیابت که بدنبال کمبود انسولین همراه با افزایش هورمونهای متقابل انسولین مثل گلوکاگن ایجاد و با افزایش قندخون درد شکمی تهوع و بوی استون در تنفس بیمار ظاهر میشود و مستلزم اورژانس پزشکی هستند .

بیماران مبتلا به دیابت حاملگی ، بیماران دیابتی با عفونت داخلی ،بیماران دیابتی سالمند که عدم تمرکز و فراموشی دارند، بیمارانی که دو دوره یا بیشتر « هیپوگلیسمی » افت قندخون و یا «هیپرگلیسمی » افزایش قندخون را تجربه کرده اند نیز در ماه رمضان نباید روزه بگیرند.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید