خانه > معلومات عمومی > کشف عواطف انسانی در فیل‌ها؛ فیل‌ها می‌دانند چطور یکدیگر را آرام کنند!
کشف عواطف انسانی در فیل‌ها؛ فیل‌ها می‌دانند چطور یکدیگر را آرام کنند!

کشف عواطف انسانی در فیل‌ها؛ فیل‌ها می‌دانند چطور یکدیگر را آرام کنند!

 

کشف عواطف انسانی در فیل‌ها؛ فیل‌ها می‌دانند چطور یکدیگر را آرام کنند!

مطالعات نشان می دهند فیل های عظیم الجثه می دانند چطور یکدیگر را آرام کنند. وقتی یکی از آنها مضطرب می شود دیگر فیل ها می توانند حس کنند و اغلب با تماس فیزیکی یا ایجاد صدا فیل مضطرب را آرام می کنند.

به گزارش سرویس بین الملل فرارو به نقل از یاهونیوز، محققان موسسه بین المللی Think Elephants و دانشگاه اموری 26 فیل را بیش از یک سال در یک کمپ حفاظت از فیل ها در شمال تایلند نگه داشتند. آنها برای انجام تحقیقات خود هیچ اقدامی جهت ایجاد استرس در فیل ها انجام ندادند و هر بار منتظر وقوع رویدادی طبیعی (مثلا یک صدای ناگهانی) که باعث استرس فیل ها می‌شد، می شدند و نتیجه را بررسی می کردند.

این بررسی ها نشان داد فیل ها در لحظات استرس زا دلسوزی و ترحم بیشتری نسبت به زمان های دیگر از خود نشان می دهند.

محققان دریافتند یک فیل می تواند اضطراب فیل های دیگر را حس کند و غلب با تماس فیزیکی- زدن خرطوم ها به هم- و ایجاد صدا سعی می کند فیل مضطرب را آرام کند.

جوشوا پلوتنیک، سرپرست گروه محققان می گوید: «این تماس خرطومی می تواند به معنای فرستادن سیگنالی مانند “من اینجا هستم که کمکت کنم” باشد.»

وی در خصوص صدایی که فیل ها در این شرایط ایجاد می کنند گفت: «من هرگز چنین صدایی را از فیلی که تنها باشد نشنیده ام. شاید این صدا معادل «هیس، همه چیز روبه راهه» باشد، درست مانند صدایی که یک انسان برای اطمینان بخشیدن به یک کودک به کار می برد.»

یکی دیگر محققان این مطالعات معتقد است با توجه به گروه اجتماعی محکمی که فیل ها دارند، اصلا جای تعجب ندارد که نسبت به یکدیگر نگران شده و واکنش نشان می دهند.

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید