خانه > اطلاعیه ها > نکاتی مهم در مورد شهادتنامه مکتب که باید مدنظر بگیرد
نکاتی مهم  در مورد شهادتنامه مکتب که باید مدنظر بگیرد

نکاتی مهم در مورد شهادتنامه مکتب که باید مدنظر بگیرد

نکاتی مهم  در مورد شهادتنامه مکتب که باید مدنظر بگیرد
 1- اگر داخل افغانستان دوره لیسه خود را گذرانده اید و تا هنوز شهادت نامه سه زبانه خود که نمونه اش در تصویر آمده است را دریافت نکرده اید و فقط سوابق سه ساله یعنی همان نمرات سه ساله را دارید هرچه سریع تر به ریاست های مربوطه به وزارت معارف و تدریسات ثانوی مراجعه کرده و شهادتنامه سه زبانه را دریافت کنید و به تایید ریاست های مربوط برسانید. و در آخر هم اگر وقت شد تأیید وزارت خارجه هم برسانید اگر نشد در این مرحله الزامی نیست و ان شاءالله در صورت قبولی در مرحله های بعدی فرصت کافی خواهید داشت.

2- کسانی که خارج از افغانستان دوره لیسه خود را گذرانده اند و مدرک لیسه کشور میزبان را دارند اگر مدرک به انگلیسی است که خوب است فقط باید به تأیید وزارتخانه های مربوطه در افغانستان برسانند. اگر به زبان انگلیسی نیست دو راه دارند یکی این که اسناد خود را به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه کنند و به تایید ارگان های مربوطه برسانند و یا مدرک شان را به تدریسات ثانوی برده و بعد از ارزیابی شدن مدرک شان، آن را برابر با شهادتنامه سه زبانه افغانستان کرده و مدرک شان را با شهادتنامه سه زبانه تبدیل کنند و مابقی مراحل تایید کردن را دنبال کنند.

3- دوستان حتما توجه داشته باشند که هم شهادتنامه و هم ترانسکریپت نمرات باید آماده شده باشد. تنها به سوابق سه ساله کفایت نکنید. چرا که شهادتنامه شما یکی از اصلی ترین معیارهای ارزیابی تان است و به ریسکش نمی ارزد که به خاطر شهادتنامه ناقص، اپلیکیشن تان توسط دولت ترکیه رد شود. پس هر چه زودتر برای دریافت شهادتنامه تان اقدام کنید که اسنادتان تا کمتر از یک ماه آینده آماده باشد. دوباره متذکر می شوم که تایید وزارت خارجه برای این مرحله لازم نیست فقط تاییدهای وزارت معارف و تدریسات ثانوی لازم است. ولی درصورت قبولی حتما باید اسنادتان تایید وزارت خارجه نیز شود.

1 2

نظریه خود را بنوسید

2 نظر

  1. از من بجای مهر وزارت معارف بر روی عکس / مکتب مهر نموده است مشکلی دارد ؟؟؟ از وزارت خارجه هم مهری ندارد ؟؟؟

پاسخی بگذارید