یکشنبه , ۷ جوزا ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > اقتصاد > PayPal چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

PayPal چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

PayPal  چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟
امروزه بیش از 150 میلیون نفر در سراسر دنیا از این سرویس برای انتقال پول از طریق ایمیل بین خود استفاده میکنند. این سرویس دارای چنان اعتبار و اعتمادی شده است که بالغ بر 95 درصد خریداران eBay از آن استفاده میکنند.ای بای یک فروشگاه آن لاین اینترنتی است که صاحب آن میلیاردر معروف ایرانی در عرصه دیجیتال پیر امیدیار است.پیر از مادری ایرانی وپدری فرانسوی در پاریس بدنیا آمده و در ایالت متحده بزرگ شده وتحصیلات خود را در زمینه کامپوتر به اتمام رسانیده است. استفاده از سایت  eBay مستلزم داشتن حساب در بانک اینترنتی پی پال میباشد و این موسسه از شما میخواهد تا حسابی در    PayPalباز کنید اگر قصد فروش وسایل شخصی خود را داشته باشید خریدار میتواند از طریق PayPal پول شما را پرداخت کند بعنوان واسط مالی به کاربران امکان میدهد تا بدون رویت مشخصات کارت اعتباری یا اطلاعات بانکی یکدیگر نسبت به نقل و انتقال پول اقدام نمایند. برای استفاده از سرویس PayPal  به یک آدرس ایمیل فعال و یک کارت اعتباری از حساب بانکی معتبر نیاز دارید. سهولت در کار PayPal  رامورد توجه بسیاری قرار داده است. استفاده از پی پال برای خریداران رایگان است ولی فروشندگان مبلغی بعنوان کارمزد میپردازند.که نرخ آن از 1.9% تا 2.9% که 2.9% برای مبالغ زیر 3000 دلار امریکاست و برای 3000 تا 10000 دلار میزان 2.5% و برای 10000 تا 100000 دلار میزان 2.2% و نهایتا برای انتقال بیش از 100000 دلار میزان 1.9% (یک و نه دهم درصد مبلغ ) مبلغ را دریافت میکند.
آیا بانکهای الکترونیکی  Pay Pal  و  Alert Payامن هستند؟
در جواب باید بگویم که امنیت PayPal  به امنیت بانکهای آنلاین است. هرچند که هیچ سیستمی در فضای مجازی صددرصد امن نیست اما PayPal  تا حد ممکن و از راههای مختلف سعی کرده تا حداکثر امنیت را برای کاربرانش ایجاد و نسبت به انسداد راههای نفوذ به شبکه اقدام نموده است
 ین سرویس با بهره گیری از بهترین متخصصین در تمام زمینه های کاری خود توانسته جلوی پرداختهای ناخواسته از حسابها را بگیرد.پی پال خریدهای تا سقف 1000 دلار از سایت eBay  را بیمه مینماید.برای شروع بهره برداری از PayPal  باید اقدام به باز کردن یک حساب شخصی بنمائید. از این حساب میتوانید اقدام به خرید از eBay  کرده و برای ارسال یا دریافت پول از آن استفاده کنید. امکان ارسال وجه از طریق این ایمیل برای 55 کشور وجود دارد. در پی پال محدودیتهائی وجود دارد از جمله اینکه فقط از حسابهای دیگر PayPal  میتوانید وجه دریافت کنید و قابلیت اخذ وجه از کارت اعتباری یا کارت بانکی را ندارید سرویس باز کردن حساب و نقل و انتقال پول مجانی است. محدودیت دریافت ماهانه نیزیکی ازمحدودیتهای پی پال میباشد.حساب Premier علاوه بر قابلیتهای حساب شخصی، توان دریافت کارت اعتباری، کارت بانکی و حساب بانکی را هم دارد. بعلاوه مشخصه هایی مانند سبد خرید و گزارش پرداخت نیز دارد. داشتن این نوع حساب مشمول پرداخت هزینه است.نوع دیگر حساب، بیزنسی است و مخصوص افرادی است که کارهای تجاری بزرگتر دارند و یا فروشگاه آنلاین را اداره میکنند. این حساب میتواند تحت نام بیزنس شما باشد. امکانات این سیستم بسیار خوب است. برای استفاده از این حساب هم باید پول پرداخت نمائید.
میتوانید به PayPal بگویید که فقط در صورت خرید، از حسابتان پول بردارد. در صورت ارسال پول،  PayPal فورا پول را میفرستد و بعد از حساب شما برداشت میکند. این روش رایگان است. روش دیگر اینست که پولی به PayPal بفرستید و آنرا در حسابتان نگه دارید. این روش نیز مجانی است. واریز پول به حساب شما نیز از طریقPayPal  انجام میشود. چون این انتقال هزینه ای ندارد لذا 8 روز کاری طول میکشد تا پول به حسابتان واریز گردد. روش کار نیز مانند سیستم بانکی آنلاین است.سایت http://www.cardbookers.com  به عنوان یکی از سایتهای پیشتاز در زمینه ارائه خدمات PayPal در ایران، می تواند در این زمینه جوابگوی نیازتان باشد.در حقیقت   PayPalیک حساب آنلاین اینترنتی است که از ارائه اطلاعات محرمانه مانند شماره کارت، شماره حساب و غیره دوطرف فروشنده یا خریدار خودداری کرده و در عین حال امنیت خاطر هردو را نیز فراهم می نماید. شما با استفاده از یک حساب PayPal براحتی و بدون هیچگونه دردسر می توانید اقدام به خرید محصولات مختلف (که هم اکنون تقریبا کلیه سایتهای معتبر امکان آنرا فراهم کرده اند) نموده و همچنین محصولات و خدمات خود را از طریق آن به دیگران ارائه کرده و دستمزد خود را آنلاین در حساب PayPal خود دریافت نمائید.هم اکنون حسابهای اینترنتی   PayPalبه عنوان یکی از معتبرترین حسابهای آنلاین دنیا شناخته شده و مخصوصا به هنگام استفاده از سایت بزرگ  Ebay و همچنین تقریبا کلیه سایتهای دیگر (بدلیل اینکه به عنوان یک درگاه (GateWay) نیز شناخته می شود) کاربرد فراوانی دارند.البته این سایت هم اکنون توسط کشور آمریکا جهت استفاده ایرانیان بسته شده که جهت دسترسی به آن می بایست از طریق Remote Desktop و یا استفاده از بستر این نام مجاز نمی باشداقدام نمائید اما بهرحال با توجه به اینکه جهت افتتاح اینگونه حساب می بایست کارت اعتباری معتبر، آدرس دقیق و مشخصات درست ارائه دهید لذا کلا تائید یا اصطلاحا   Confirm  این   حساب   خود   به عنوان یک سرویس در سایتهای مختلف تجارت الکترونیک توسط کشورهائی که هنوز توسط PayPal پشتیبانی نمی شوند، محسوب می گردد.
برای استفاده از این سایت میتوانید از نرم افزارهای تعویض آی پی و یا مخفی نمودن آی پی در اینترنت استفاده کنید ولیکن بدلیل عمومی بودن IP  های مورد استفاده اینگونه نرم افزارها استفاده از آنها را برای یک حساب کانفرم شده توصیه نمیشود .به عبارت دیگر ممکن است شخص دیگری از آن آی پی برای ورود به سامانه استفاده کرده باشد و استفاده مجدد از آن آی پی توسط دیگری و شخص شما ممکن است منجر به از دست دادن حسابتان و مبلغ موجودی آن شود.استفاده از آی پی استاتیک راه امن و بی درد سر است برای ورود به این سامانه.مشکل استفاده از این نرم افزارها این است که برای ناشناس ماندن در اینترنت آی پی شما با آی پی کشورهای دیگر تعویض میشود در واقع وقتی با آی پی که خود یکی از راههای شناختن شما میباشد و مربوط به کشور امریکااست و در مرتبه بعد ورود به این سایت آی پی شما به کشور پرتقال تغییر کند برای سایت مشکوک بوده واجازه دسترسی به حسابتان را نمیدهد تا از هویت شما اطمینان حاصل شود.(این به دلیل آن است که آی پی شما مرتبا”تعویض میشود برخی نرم افزارها کارشان مخفی نگه داشتن هویت کاربر دراینترنت است برای جلو گیری از عدم دسترسی و نفوذ هکرها به کامپوتر شما مرتبا و هر چند دقیقه آی پی شما به آی پی کشوری تغییر میکند).در فضای مجازی موسسات اعتباری زیادی فعالیت میکنند که عمدتا”کار جابجائی وجه نقد را انجام میدهند فلسفه وجودی این موسسات و برتری آنان نسبت به سیستم بانکی در سرعت عمل آنها است که در لحظه پول در حساب شخص مورد نظر شما در هر جای کره خاکی واریز میشود.از جمله بانکهای الکترونیکی فعال در اینترنت میتوان   Alert Pay و  Ok Pay  را نام برد که تا حدودی از لحاظ وسعت کاری و حجم عملیات به Pay Pal   نزدیک هستند .برای استفاده از نرم افزار Easy-Hide-IP  کلیک و دانلود کنید.وبرای اطلاع از آی پی خود میتوانید به دو  سایت زیر مراجعه کنید.
 http://www.ip2location.com     و      http://www.ip-adress.com
چند تا نکته در مورد بانکهای الکترونیکی
ممکن است این سوال پیش بیاد خوب اگه من این نکات را رعایت نکنم چه مشکلاتی را پیش رو خواهم داشت.باید گفت دسترسی و ابتیاع یک حساب پی پال و همچنین آلرت پی که هر دو بانک در محدوده دولت و کشور ایالات متحده مشغول فعالیت هستند که دولت و کشور عزیزمان ایران را با ابزارهائی از جمله تحریم اقتصادی مورد فشار قرار دادن را که برای همه مردم جهان رایگان است   باید با صرف  وقت و هزینه زیاد بدست آوردیم را به اصطلاح لیمیت یا محدود کنند خارج کردن حساب از حالت لیمیت خیلی ساده نیست بنابراین حداکثر تلاشتون را انجام دهید تا حسابتون به مشکل نخوره
1- حساب خودتون را در کشوری غیر از امریکا باز کنید مثل .هند.ترکیه.تایلند و…زیرا حسابهای کشور امریکا در دو مرحله تائید میشوند
2- حتما” و حتما”از آی پی استاتیک استفاده کنید.تاکید میکنم از آی پی اشتراکی استفاده نکنید
3- تا زمانی که در سامانه پی پال کنار اسم شما کلمه New  وجود داره که معمولا” 60  روز است مبالغ زیادتر از 100 دلار در حساب خود نگهداری نکنید.
4- برای افتتاح حساب نیاز به یک آدرس ایمیل دارید سعی کنید یک ایمیل جدید باز کنید وبا ایجاد حساب از آن آدرس برای کارهای معمولی و ارسال و دریافت نامه استفاده نکنید و آن آدرس را فقط برای ارسال و دریافت وجه استفاده کنید.
5- شما نباید با یک  ip وارد چند حساب بشید و همچنین نباید به صورت مکرر   ip   ورود به حساب روعوض کنید که احتمال این وجود دارد که حساب شما بلوکه شود.
6- شما نباید با آی پی کشورهایی که بانک تحریم کرده وارد حسابتون بشید و ایران نیز چون تحریم شده اگر شما با ip  کشور  ایران وارد حسابتون بشید حساب شما مسدود می شود.شما باید با فیل__تر شک_ن یا وی–پی–ان وارد حسابتون بشید من توصیه میکنم از یک وی–پی–ان با آی پی استاتیک استفاده کنید .
– شما نباید از کسانی که بهشون اعتماد ندارید دلار بخرید و از کسانی که دلار می خرید باید سورس دلارشون مشخص باشه و مطمئن باشید که دلارشون مشکلی نداره  در  ضمن   بهتره  از حساب هایی که   unverify  هستند دلار به حسابتون واریز نشه ، واگه به هر دلیلی دلاری که شما می خرید مشکل داشته باشه حتی اگه 1 دلارهم باشه حساب شما مسدود می شه واگه حساب با مشخصات واقعی ساخته نشده باشه امکان ریکاوری کردن حساب به هیچ وجه وجود ندارد. توضیح اینکه در برخی مواقع حسابی که دلائل مختلف از دست بره و بسته شده باشد را با ارائه مدارک لازم میتوان مجددا”فعال کرد که به این کار میگن ریکاوری کردن ریکاوری یعنی برگرداندن در بیمارستانها هم دیده اید که اطاق ریکاوری وجود داره یعنی بیماریکه فوت میشه تو این اطاق به دنیا برگردونده میشه .درخصوص مشکل سورس دلار هم منظور اینه که شخص ارسال کننده پول مشخص باشه بدلیل مسائل و مشکلات پولشوئی. که دلار دریافتی شما از پولهای کثیف مثل قاچاق اسحله و انسان ومواد مخدر نباشه.یهو دیدی اسمتون رفته تو لیست سیاه بین المللی تروریستها و افرادی که تحت تعقیب   و FBIC I A  قرار دارند.
http://kardarweb.blogsky.com/1390/10/23/post-13/

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: