شنبه , ۳۱ سرطان ۱۳۹۶
اطلاعیه های جدید
خانه > معلومات عمومی > فایروال ویندوز، ویژگی کم نظیر امنیت ویندوز
فایروال ویندوز، ویژگی کم نظیر امنیت ویندوز

فایروال ویندوز، ویژگی کم نظیر امنیت ویندوز

فایروال ویندوز، ویژگی کم نظیر امنیت ویندوز

 

  • Balatarin logo
  • Facebook logo
سه‌شنبه, ژوئن 3, 2014

تواناتک: اگر کامپیوترتان به اینترنت وصل است (نیست؟!) تردید نداشته باشید که باید از یک فایروال (Firewall) استفاده کنید. در این مطلب راجع به فایروال خود ویندوز توضیح می‌دهیم که یکی از بهترین ویژگی‌های امنیتی ویندوز است که کمتر فایروالی به خوبی آن و سازگار با ویندوز پیدا می‌کنید که به اندازه فایروال ویندوز عملکرد خوبی داشته باشد.

بد نیست بدانید که فایروال که معنای دیوار آتشین دارد از یک طرف دسترسی‌های غیر مجاز به کامپیو‌تر شما را مسدود می‌کند و از طرف دیگر اجازه ترافیک اطلاعات معتبر و شناخته شده از کامپیو‌تر شما به بیرون و از بیرون به آن را صادر می‌کند.

فایروال ویندوز را کجا پیدا کنیم؟

فایروال ویندوز به طور پیش فرض روشن است و شما نیازی ندارید تا آن را روشن کنید. اما اگر می‌خواهید به آن دسترسی داشته باشید و تنظیمات آن را ببینید می‌توانید آن را در قسمت کنترل پنل، بخش «System and Security» و با انتخاب «Windows Firewall» ببینید.

چگونه قوانین دلخواه برای اپلیکیشن‌های معتبر ایجاد کنیم؟

فایروال ویندوز به تمام کاربران و ادمین‌های یک سیستم اجازه می‌دهد تا لیست قوانین و استثناهای مربوط به اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های دسکتاپ را تغییر دهند. برای این کار ابتدا فایروال ویندوز را بیابید و روشن کنید.

در ستون سمت چپ گزینه «Allow an app or feature through Windows Firewall» در ویندوز ۸ و گزینه «Allow a program or feature through Windows Firewall» در ویندوز ۷ را انتخاب کنید.

حالا لیستی از اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی را می‌بینید که به آن‌ها اجازه داده شده است تا از طریق فایروال ویندوز با کامپیو‌تر شما ارتباط داشته باشند. می‌بینید که برخی از آن‌ها تیک خورده‌اند. این نشان می‌دهد که آن قانون برای آن اپلیکیشن یا برنامه فعال است.

در ستون سمت راست دو ستون وجود دارند: «Private» و «Public» که اگر گزینه‌ای در پرایوت (private) تیک خورده باشد یعنی اگر به شبکه پرایوت وصل باشید، آن اپلیکیشن یا برنامه که تیک خورده است می‌تواند با کامپیو‌تر شما ارتباط داشته باشد.

برای هر تغییری باید روی گزینه «Change settings» کلیک کنید.

حالا می‌توانید هر قسمت را ویرایش کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر قسمت می‌توانید روی دکمه «Details» کلیک کنید.

اگر می‌خواهید اپلیکیشن یا برنامه‌ای را بلاک (block) کنید، باید آن را انتخاب کنید و تیک مربوط به آن را بردارید.

منیع

توانا تک : tech.tavaana.org

 

نظریه خود را بنوسید

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: